Włącz wersję graficzną

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Jesteś tutaj:

Home > Uroczyste ...

Uroczyste otwarcie nowej lokalizacji Oddziału Terenowego w Wejherowie

Uroczyste otwarcie nowej lokalizacji Oddziału Terenowego w Wejherowie

Zmieniliśmy lokalizację Oddziału Terenowego w Wejherowie.
Wczoraj w południe nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby przy ulicy Weteranów 10. Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz Wejherowa, aktywni organizatorzy akcji wyjazdowych oraz krwiodawcy, którzy do tej pory oddali ponad 20 litrów krwi. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali m.in. Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Kierownik Oddziału Terenowego w Wejherowie Bogumiła Piernicka oraz Pan Marek Kukuczka, który reprezentował Honorowych Krwiodawców z Wejherowa.
Podczas wydarzenia Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku Wiktor Tyburski wręczył odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Wyróżnienie nadawane jest osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników, a także w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.
Przypomnijmy, że poprzednio siedziba centrum znajdowała się w wejherowskim szpitalu. Rejestracja dawców odbywa się w godz. 7.00-11.30.