close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  
Strona główna Historia Pytania Produkty i usługi Przepisy prawne Przetargi ogłoszone Kontakt
Przewodnik krwiodawcy
Gdzie można oddać krew
Komu pomagasz
Krew i jej składniki
Hemofilia
Podmioty lecznicze
Szkolenia
Przydatne linki
Klienci zewnętrzni
Sztuczne łzy
  

  
  


Komunikat NCK

KOMUNIKAT NARODOWEGO CENTRUM KRWI 

w sprawie internetowego systemu zleceń na koncentraty czynników krzepnięcia i desmopresynę dla chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne w ramach „Narodowego Programu Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne na lata 2012-2018”

Rekomendujemy składanie zamówień w systemie, dostępnym pod adresem: https://csm-swd.nfz.gov.pl/cnr.

Jednocześnie w celu zapewnienia dostępu do koncentratów czynników krzepnięcia
i desmopresyny informujemy, że do dnia do 31 grudniu 2018 roku dopuszcza się możliwość wystawiania przez lekarzy zapotrzebowań papierowych w dotychczasowej formie w przypadkach:

1. wydania leku „na ratunek”,
2. ewentualnych awarii i przerw w działaniu systemu.

Ponadto uprzejmie informujemy, że w każdym przypadku zagrożenia życia lub zdrowia pacjentów, nadrzędnym celem jest zapewnienie dostępu do ww. produktów leczniczych i jakiekolwiek utrudnienia natury technicznej, nie będą decydowały o dostępności do tych leków.


Prosimy lekarzy i pacjentów o przesyłanie wszelkich uwag, pytań i sugestii w tej sprawie na adres: zapotrzebowania@nck.gov.pl


Narodowe Centrum Krwi przekazuje informację dotyczącą rozszerzenia funkcjonalności internetowego systemu zleceń na koncentraty czynników krzepnięcia w związku z realizacją Narodowego Programu Leczenia Hemofilii i Pokrewnych Skaz Krwotocznych na lata 2012-2018 w etapach:

1.  dodanie do słownika czynników krzepnięcia desmopresyny donosowej do 29 maja 2015r.

2. w systemie zleceń zewnętrznych (CNR), w przypadku braku świadczeniodawcy w słowniku NFZ umożliwienie wyszukiwania w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RPWDL), prowadzonym przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia jako uzupełnienie wyszukiwania podmiotu zlecajacego -28 sierpnia 2015r.


 Do Pobrania:

Narodowy program leczenia chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne

Instrukcja internetowego systemu obsługi zapotrzebowań na czynnik krzepnięcia krwi

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
 

 

 
 
Online: 6 odwiedzin: 1726261
| Strona główna | Aktualności | Galeria | BIP
© 2009 - 2017 RCKiK Gdańsk design & hosting Trol Intermedia